Chicago Bölgesi İslamî Kuruluşlar Konseyi’nin başkanı olarak görevde bulunmuş olan Kareem Irfan, Chicago şehrinde yaşamaktadır. Aynı zamanda, en yakın bir geçmişte, Chicago Büyükşehir bölgesi Dinî Liderler Konseyi’nin ilk Müslüman başkanı olarak görevini tamamlamıştır. Topluma olan hizmetleri sayesinde, ABD Adalet Bakanlığı tarafından Seçkin Toplum Liderliği ödülüne layık görülmüştür. Cranes Software International Ltd. adlı yazılım şirketi’nin CEO’su olan Irfan, Illinois Üniversitesi’nde, bilgisayar mühendisliği alanında Mastır, DePaul Üniversitesi’nde de hukuk doktorasını tamamlamıştır.

“Hareketin bir parçası olan her kişinin, ortak bir hedef olarak, bir ayrım gözetmeksizin tüm insanlığa hizmet etme anlayışı ile, İslamiyet’i tüm ihtişamıyla yaşama ve temsil etmeye olan adanmışlığı, bu hareketin önemli bir ayırt edici özelliği olarak dikkatimi çekiyor.”

“Hizmet Hareketi’ne baktığımda, hareketin parçası olan tüm kişilerin benimsemiş olduğu mükemmeliyet standartları beni derinden etkiliyor.”

“İnsanların herhangi bir kişisel hesapları olmadığına inanmak neredeyse güç oluyor; çünkü, açıkçası, hepimizin insanî bir fıtrattan gelen bir takım kişisel endişeleri, sorunları vardır. Fakat Hizmet Hareketi içerisindeki ilham verici nokta ise, bütün bu meselelerin, ortak bir faydayı ön plana çıkaracak şekilde çok güzel bir biçimde kontrol altına alımasıdır.”

“Dünya genelindeki diğer İslamî hareketlerin faaliyetleriyle kıyasladığımda, zihnimde, Hizmet Hareketi tam da bu noktada kendini gösteriyor. İslamiyet’in pratiğe dökülecek yönlerine önem veriliyor; İslam’ın devam edegelen bir ibadetten ibaret olmadığına—tabii ki o da kişi ile Rabbi arasında önemli bir noktadır—ama daha da önemlisi, bu dünyada yaşadığımıza ve dışarıdaki dünya ile irtibat halinde olmamız gerektiğine dair bir odaklanma var. Ve bu İslamî prensipleri, mükemmeliyeti, saygı, şefkat ve hizmeti yaşadığımız dünyada pratiğe döküyorlar.”