Zaher Sahloul Suriye-Amerikan Tıp Derneği başkanıdır. Aynı zamanda Chicago Müslüman Kurumlar Konseyi başkanlığını yapmaktadır. Illinois Üniversitesi’nde ve Advocate Christ Tıp Merkezi’nde doçent ve de Chicago bölgesi Cami Vakfı eski başkanıdır.

“Bana göre Hizmet Hareketi İslam’ın temel değerlerini temsil ediyor. Chicago’daki Hizmet mensuplarıyla olan ilişkilerime dayanarak bu kardeşlerimin çok samimi olduğunu düşünüyorum.”

“İnanç sahibi ve başka dinlerden insanlarla ortak değer ve prensiplerimiz üzerine kurulu köprüler kurmalıyız. Bu bir gereklilik.”

“Dinler arası diyalog, diyalog için en iyi açılım. İnsanlarla birlikte iş yapmazsanız onları dininizin güzelliğini göstermeye nasıl davet edebilirsiniz ki? Sadece “Gidin Kuran okuyun” diyerek insanlara İslam’ı anlatamayız. Kuran’ın ve İslam’ın gerçek özünü yansıtarak anlatmamız gerekiyor.”

“Bu hareketin, eğitime verdiği önem ve farklı inançlarla kurduğu köprüler yönüyle Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) öğretilerini yansıttığını düşünüyorum.”