Maureen McCormack bir Loretto Rahibesidir. Denver Üniversitesi’nde psikoloji ve eğitim alanlarinda yüksek lisans ve doktora yaptı. Colorado Dinler arası İttifak ve Ulusal Dinler arası İttifak kurumlarında yönetim kurulu üyesi. Colorado Dinler arası İttifak Kuruluşu ve Kamu Politikası eski başkanıdır. Sosyal adalet ve insani gayelere önemli katkıları için Loretto İnsani Ödülü dahil birçok ödül aldı.

“Hizmet Hareketinden insanlarla tanıştım ve onlardan çok etkilendim. Çok misafirperver, kibar, nazik insanlar ve dünyanın dört bir tarafında her çeşit insana ulaşıyorlar. Bu çok etkileyiciydi.”

“Kalbin ummanlar kadar genişlemesi ifadesini de seviyorum. Tüm gelenekleri ve insanları kabul etmekten bahsediyor. Bence bu şekilde aynı zamanda farklı geleneğe ait insanlardan da bir çok şey öğreniyorlar. Tüm insanlara karşı açıklar.”

“Hizmet Hareketi mensuplarının tüm dinlerden insanlarla diyalog kurması dünya için büyük bir ihsan. Çünkü çok açıklar. Tüm insanlara karşı muazzam derecede merhametliler.”