John Suthers Colorado eyaletinin başsavcısıdır. Colorado Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2001’de ABD Başkanı George W. Bush tarafından Colorado savcısı olarak atandı. Ulusal Başsavcılar Birliği tarafından 2012’de Kelley-Wyman Ödülü’ne layık görüldü. Denver Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ders veriyor.

“Bence Hizmet İslam’ı çok iyi temsil eden bir hareket. İslam’ın, günümüz dünyasında ayakta kalabilmek, başarılı olup gelişebilmek için neyin gerekli olduğunun farkında olduğunu gösteriyor.”

“11 Eylül’de dünya ticaret merkezine yapılan saldırıdan sonra Sayın Gülen böyle bir saldırının kabullenilemeyeceğini söyleyerek İslam dünyasında en açık konuşan insanlardan biri olmuştur. Her İslami lider bu konuda onun kadar açık sözlü davranmadı. Bu, Hizmet’in Müslüman olmayan bizlerin modern dünyada başarı adına samimi bir gayretin temsilcisi olarak görebileceği bir hareket olduğunun güçlü bir göstergesi.”

“Bu okullar edebiyat, matematik ve fen bilimlerinde ilerlemeyi, dini inançlarına bakmaksızın öğrencilerini günümüz dünyasında başarılı bir noktaya getirmeyi amaçlayan okullar.”