Whitney Bodman Austin Din Bilimleri Enstitüsü Karşılaştırmalı Dinler profesörüdür. Harvard Dini Bilimler Fakültesi’nde İslami Çalışmalar alanında doktora yaptı. Müslüman-Hristiyan İlişkileri Forumu Texas Konferansları başkanıdır. Ayni zamanda Texas Kamu Politikası Dinler arası Merkezi Yürütme Kurulu’nda görev yapıyor.

“Tüm bu global eğitim hareketi, aksi takdirde böyle kaliteli okullara sahip olamayacak Madagaskar ya da Nepal gibi ülkelere eğitim imkanı götürüyor. Bu çok etkileyici bir şey.”

“Dinler arası diyalogda bazen karşılıklı bir şeyler öğretme söz konusudur. Ben sana Hristiyanlık hakkında bilgi veririm sen de bana İslam hakkında. Ancak bu gerçek anlamda diyalog değildir. Diyalog bunun ötesine geçip cevapları çok da aşikar olmayan soruları da keşfetmektir. Buradaki diyaloğun ruhunu da bu oluşturuyor.”

“Hizmet Hareketi çeşitli İslami unsurların özel bir kombinasyonunu sunuyor. Dikkatleri İslam’ın tatbikine, İslami hayat tarzına, yaşanılan her dakikanın idrakine vardıran bir hayat tarzı konusunda mensuplarına rehberlik yapan bir dine çekiyor.”