Chui Tsang

Prof. Dr. Chui L. Tsang

Dr. Chui L. Tsang 2006 yılından bu yana Santa Monica College Rektörüdür. Santa Monica College’dan önce, Dr. Tsang yaklaşık dokuz yıl San Jose City College Rektörü olarak görev yaptı. Stanford Üniversitesi’nde dilbilim alanında doktorasını tamamlayan Dr. Tsang eğitim alanında uzun ve seçkin bir kariyere sahiptir.

“Benim için Hizmet Hareketi’ni tanışmış olduğum bu insanlar temsil ediyor. Aynı düşüncelere sahip bir grup insan, tabandan gelen bir ivmeyle, ortak bir amaç için bir araya gelerek, toplum içerisinde, inanmış oldukları bazı mefkûreleri yerleştirmek için çabalıyorlar. Tanıdığım insanlardaki o samimane motivasyon beni çok duygulandırıyor.

Davasına inanmış bu kimselerin yakalamak istedikleri müşterek hedefe varmak adına göstermiş oldukları fedakârlıklar beni gerçekten çok etkiliyor.”

“Her yıl 30 bini aşkın öğrenciyi ağırlayan bir kurumda görev yapan bir eğitimci olarak, gençlerimizin, farklı dinler ve kültürler hakkında daha geniş bir anlayışa sahip olmaları gerektiğini farketmelerini sağlamanın son derece önemli olduğunu düşünüyorum.

Onlar çok daha karmaşık bir dünyanın içerisine adım atıyorlar…”

“Beni son derece etkileyen bir başka nokta da, gençlere güzel bir eğitim sağlamanın gerekliliğine dair evrensel bir inanışlarının olmasıydı.

Geçmişlerine bakmaksızın, insanlarda var olan yetenekleri ortaya çıkarmaya yönelik, kız-erkek bütün çocukların eşit imkanlarla eğitim alabilecekleri bir ortamın sağlanmasıydı.”

“Gençlerimiz için bu türlü fırsatları oluşturmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum, çünkü, listeye ekleyebildiğimiz her bir kişi, bir beyin daha olmuş oluyor, yetiştirilip beslenerek potansiyelini açığa çıkarma imkanı yakalayan bir fazla çocuk anlamına gelir.

Ve, yaşadığın ülkeyi ileriye götürmek, yaşam standartlarını geliştirmek ve insanların birbirine olan anlayışını arttırmak adına, kocaman bir eğitimli insan nüfusuna sahip olmaktan daha güzel bir yöntem ne olabilir ki?”

“Yürüttükleri çalışmalar dolayısıyla, bu Hareketin ve onun gönüllülerinin, toplumun ihtiyacı olan temel kavramları karşılamak adına mücadele ettiğini düşünüyorum.”