Lawrence Siedman

Lawrence Seidman

Lawrence Seidman Kaliforniya Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde doktora yaptı. 2007 yılında Boeing Şirketi’nden üst düzey yöneticiyken emekli olduktan sonra, hayatının büyük kısmını dine adadı. Dr. Siedman, 2009’da Musevi Dini Akademisi’nden haham ünvanı alarak mezun oldu.

“Bu denli tabandan gelişen bir toplumsal hareket oldukça nadir bulunan bir oluşum. Her bir gönüllü taşıdığı değerleri öyle içsellestirmiş ki kimle görüşürsen görüş hepsinde İslamiyete olan o bağlılığı, yaşamlarında doğru olanı yapma konusundaki adanmışlığı ve fedakarlığı görebiliyorsunuz.”

“Niğde’de bulunduğumuz zaman, oradaki okulu açan kişinin hayat hikayesini dinlediğimizde çok etkilenmiştim. Ticaret yaparak çok para kazandığı bir zamanda, Sayın Fethullah Gülen’in yanına giderek, ‘Çok zengin bir adamım. Ne yapayım? Cami mi yaptırayım, köprü mü yaptırayım, taşraya yol mu yaptırayım, ne yapayım?’ diye sorduğunu anlattı.

Sayın Gülen’in ise, ‘İçinde bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğin anlatılacağı bir okul yaptır. Okul yaptır,’ dediğini anlattı.

Ne kadar muhteşem bir tavsiye. Eğer enerjimizi, başka dinlerle kavga etme ya da büyük ve gösterişli mabetler inşaa etme yerine daha çok okul yaptırmaya harcamış olsaydık, şu an çok daha güzel bir dünyamız olabilirdi.”